Himalaya Tuz Lambası Faydaları

1.Havayı Temizler :Himalaya tuz lambasının en büyük avantajı şüphesi bulunduğu yerin havasını temizlemesi. Hava arındırıcı ev bitkileri de genellikle bu nedenle alınır. Evinizde daha temiz hava solumanın sağlığınız için iyi olduğuna şüphe yok.
Amerikan Bahçe Kültürü Bilim Derneği tarafından yayınlanan araştırmaya göre, hava kirliliği veya sisin ana nedeni dış hava ile bağlantılı olan ozondur, ancak ev ya da ofis gibi kapalı yaşam alanlarına da girmektedir. Daha önce de belirttiğim gibi tuzlu bir yapıya sahip olan Himalaya tuz lambası kolayca su buharını çekebilir. Bu su buharı, genellikle alerjenler, küf ve bakteriler gibi hava kirleticilerini de bulundurur. Su buharı ısıtılmış lambaya çarptığında, tuz kirleticileri yakalar ancak su buharını serbest bırakır. Bu döngü, lamba açık olduğu sürece tekrarlanır.

2. Elektromanyetik Radyasyonu ve Havadaki İnfeksiyonları Azaltır:  Çevremizdeki pek çok elektromanyetik cihaz radyasyon yayar. Cep telefonunuz, bilgisayarınız ve televizyonunuz bunlara örnek olabilir. Bu radyasyonun uzun vadede zararlı olduğunu hemen hemen herkes biliyor. Radyasyona sürekli maruz kalmak, yorgunluğa, strese ve bağışıklık sistemini zayıflatmaya neden olur.
Elektromanyetik alanların toksik etkilerini ortaya çıkaran 2000’den fazla çalışma yapılmıştır. Bilim insanları “düşük seviyeli radyasyonun çeşitli kanserlere neden olabileceği, Alzheimer, kalp rahatsızlığı ve diğer birçok hastalığa sebep olabileceği” şeklinde korkutucu bir sonuca vardılar. ”
Bunu engellemenin bir yolu su çevresinde daha fazla zaman geçirmektir. Himalaya tuz lambalarının, negatif iyonları az miktarda yayılmasına neden olduğu ve elektromanyetik radyasyonu etkisiz hale getirerek zararlı elektrosmogların sağlık üzerindeki olumsuz etkilerini azaltabileceği söyleniyor.

3. Astım ve Alerji Belirtilerini Hafifletir: Himalaya tuzu artık astım ve alerji geçirenlere rahatlama sağlamak için kullanılmaktadır. Tuz terapisi aynı zamanda kronik obstrüktif akciğer(KOAH) hastalarının tedavisinde de kullanılıyor. KOAH akciğerlerin içindeki ve dışındaki hava akışının kısıtlanmasına neden olan bir akciğer hastalığıdır. Akciğer Enstitüsüne göre, “Tuz terapisi akciğer hastalığının semptomlarını azaltmak ve daha kolay nefes alabilmek için etkili bir seçenek.”
Çok sayıda klinik çalışma, tuz terapisinin yararlarını göstermiştir. Hafif ve orta dereceli astım vakalarının yüzde 85’i, şiddetli astım vakalarının yüzde 75’i, kronik bronşit, bronşektazi ve kistik fibroz vakalarının yüzde 97’si tuz terapisine olumlu yanıt vermiştir.
1800’lü yılların sonlarında Sibiryada’ki tuz madenlerinde çalışan işçilerin solunum hastalıklarına neredeyse hiç yakalanmadığı fark edilmiş. Günümüzde tuzlu mağaralar kaplıca olarak kullanılabiliyor. Tuz lambaları ise, tuz mağarası deneyimini eve getirmenin küçük ölçekli bir yolu.

4. Ruh Halini Düzenler ve Uykusuzluğa İyi Gelir: Himalaya tuz lambasının bir başka faydası da stres seviyesini düşürmesidir. Renk terapistlerine ve kullanıcılara göre tuz lambasının sıcak pembemsi-turuncu parıltısı bir odada sakinleştirici ve mutlu bir hava yaratıyor. Ek olarak, doğanın bir parçası olan Himalaya tuzu havaya rahatlatıcı iyonlar salar.
Bu iyonlar neden bu kadar harika? Onların tadına bakamaz, koklayamazsınız ya da göremezsiniz, ancak bunlar etkileyici moleküllerdir. Negatif iyonların size ulaştığında, serotonin düzeylerini artıran, depresyonun hafifletilmesine, stresin hafifletilmesine ve enerjinizin artmasına yardımcı olan biyokimyasal reaksiyonlar ürettiği düşünülmektedir.

Trendyol

» nbsp» Salthi Himalaya Tuzları Tel0532 791 93 50

Farmozon

» nbsp» Salthi Himalaya Tuzları Tel0532 791 93 50

İletişim

» nbsp» Salthi Himalaya Tuzları Tel0532 791 93 50

Perakende Ürünlerimizi Trendyol mağazamızdan, Eczacılar İçin Farmazon , Toptan Ürün Siparişleriniz İçin İletişim Sayfamızdan Bize Ulaşabilirsiniz.