Himalaya Tuz Lambası Nedir ?

Gerçek Himalaya tuz lambaları aslında elle oyulmuş Himalaya tuzunun katı bloklarıdır. Himalaya Dağlarının batı kıyısında bulunan Pakistan’ın Khewra kentindeki derin yer altı madenleri, gerçek Himalaya pembe tuzunun tek kaynağıdır.

Himalaya tuz lambalarının rengi, hafif bir pembeden, turuncumsu bir renge kadar uzanabilir ve bu renk tonu mineral konsantrasyonunun bir sonucudur. Bu tuz bloğunun ortasında hem ışık hem de ısı yayan bir ampul bulunur. İçerisine lamba konulmazsa hiçbir şekilde aydınlatma yapamaz, yalnızca bir parça tuz olarak kalır.

Tuz higroskopiktir, yani su moleküllerini kendine çeker. Büyük bir tuz parçası olan Himalaya tuz lambasının su moleküllerini çekerek çalıştığı düşünülmektedir. Bu moleküller ayrıca küf, bakteri ve alerjenler gibi hava kirleticilerini de taşıyabilir. Moleküller tuz lambası ile temas ettiğinde ise, kirliliğin tuza hapsolduğu düşünülüyor. Lamba tuzu ısıttığı için tuz kurur ve bu döngünün sürekli tekrar edebilir.

Trendyol

» nbsp» Salthi Himalaya Tuzları Tel0532 791 93 50

Farmozon

» nbsp» Salthi Himalaya Tuzları Tel0532 791 93 50

İletişim

» nbsp» Salthi Himalaya Tuzları Tel0532 791 93 50

Perakende Ürünlerimizi Trendyol mağazamızdan, Eczacılar İçin Farmazon , Toptan Ürün Siparişleriniz İçin İletişim Sayfamızdan Bize Ulaşabilirsiniz.